Publiczne Przedszkole nr 14 im. Wróbelka Elemelka w Pile

Godło

BIP
oko
oko
small
medium
big
fb

Aktualności

 

 

ZRÓB POIDEŁKO
WYSTAW NA BALKON LUB DO OGRODU
ZADBAJ Z NAMI O PRZYRODĘ!!!
Uwaga ! Uwaga ! Ogłaszamy akcję "KROPELKA DLA WRÓBELKA".

 

 

Akcja polega na wykonaniu poidełka dla ptaków i umieszczenie go na swoim balkonie, w ogródku lub na podwórku oraz na dbaniu o to, by w poidełku była zawsze czysta woda. Współorganizatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a twórcą hasła Przedszkole nr 2 z Suwałk.
Akcja jest związana z aktualnym problematycznym brakiem deszczu w naszym kraju.
Wszystkie tereny są wysuszone, w rzekach ubywa wody, w miastach nie ma kałuż, ptaki pozostają więc bez wody, jeśli w pobliżu nie ma jakiegoś większego zbiornika wodnego. W związku z tym prosimy o przyłączenie się i rozpropagowanie ww. działań na rzecz ptaków. Zimą dokarmialiśmy ptaki, sypiąc im ziarna, a teraz z powodu suszy trzeba “dopoić” ptaki.
Poidełko może być wykonane wg własnego pomysłu, najlepiej, jeśli do jego wykonania użyte będą materiały z recyklingu. Przykład, jak wykonać poidełko, żeby było bezpieczne dla ptaków obejrzycie np. na stronach:
https://otop.org.pl/…/08/05/pomagajmy-ptakom-podczas-upalow/
https://youtu.be/n71wUtVBnho

Oczywiście w przedszkolnej akcji “wróbelek” to każdy ptak, a mamy ich dużo i są takie piękne. A jak pięknie śpiewają!
Zapraszamy na poranny koncert wiosenny z lasu. Nie wszyscy mogą wyruszyć zaraz na leśną polanę, ale gdy włączycie nagranie np. do porannych ćwiczeń, od razu przybędzie Wam energii. Możecie również posłuchać pięknych ptasich treli przy śniadaniu i poczuć się jak na pikniku:
https://youtu.be/W5ACbMU15R4

ZAPRASZAMY!!!

 


Liczba odwiedzin strony (od 30.09.2015): 72907

(67) 212 40 53

pp14@cuw.pila.pl