Zajęcia na basenie

Od października rozpoczęły się zajęcia na basenie dla wszystkich dzieci 5,6 – letnich z pilskich przedszkoli. Nasze przedszkolaki wyjeżdżają na basen w każdy piątek drugiego i czwartego tygodnia danego miesiąca. Zajęcia pływania mają służyć nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym.
Ruch w wodzie kształtuje postawę ciała, przyczynia się w szczególności do usuwania nadmiernych krzywizn kręgosłupa, lepszego wysklepienia klatki piersiowej, zwiększenia jej ruchomości oraz powiększenia pojemności płuc. Woda jest również najlepszym środkiem hartowania termicznego.
Zajęcia na basenie mają za zadanie zaspokoić zainteresowania sportowe dzieci, nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnić rozrywkę i aktywny wypoczynek, zaspokoić ich potrzeby ruchowe oraz korygować, poprawiać i zapobiegać powstawaniu wad postawy. Mają również na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu – przygotowanie dzieci do właściwej nauki pływania.

Do pobrania:

Liczba odwiedzin strony (od 30.09.2015): 71555